Under torsdagskvällen 27 september bjuder vi in till montermingel.

Kom och mingla med oss och andra medlemmar i vår monter. Vi bjuder på dryck och snacks!
Anmäl dig till minglet via vårt anmälningsformulär senast 24 september.

Datum: Torsdag 27 september
Tid: 18.00
Plats: monter D 01:09

Till anmälan

Svensk biblioteksförening på Bokmässan 2018

Föreningen finns på plats med monter under torsdag och fredag. Vi kommer bland annat anordna en workshop där vi kommer arbeta med att ta fram konkreta ståndpunkter till föreningens vision för hela bibliotekssverige. Det kommer även finnas möjlighet att träffa och samtala med styrelseledamöter i vår monter. Vår nya ordförande Johanna Hansson kommer finnas på plats i montern, passa på att lära känna henne!
Representanter från föreningen kommer även att delta i ett antal seminarier.
Mer om vår medverkan på Bokmässan